Zateplení domů a bytů

Zateplování bytových domů a bytů ikona

Proč byste měli svůj dům zateplit?

Růst nákladů na teplo v zimě a potřeba častějšího chlazení v létě (kvůli změně klimatických podmínek) jsou hlavní důvody, proč se domy zateplují. Finanční úspory jsou natolik velké, že se to zkrátka vyplatí. Většina starších rodinných domů v České republice byla postavena v době, kdy cena energií nebyla problém, a proto jen málokdo svojí stavbu zateplil. Dnes se zateplování těchto domů provádí především při opravě fasády. Zateplení domu snižuje náklady na vytápění v zimě a na klimatizování v létě. Zateplením chráníte životní prostředí (spotřebujete méně energie), zkracujete svou topnou sezónu a často se také zbavíte kapek vody na stěnách, které se tvoří kondenzací páry.

Proč přenechat zateplení domu odborníkům?

Při prvním pohledu na dostupné způsoby zateplení domů a materiály dostupné na trhu se vám nejspíše zatočí hlava. Možných variant je obrovské množství, má to ale své opodstatnění. Znalost izolačních materiálů a jejich aplikace je velmi důležitá pro volbu vhodné techniky. Nesprávným provedením si totiž můžete problémy spíše přidělat. Následné sanace bývají opravdu nákladné, raději předejděte problémům a najměte si odborníky.

Opravená fasáda

Realizace domu na klíč, včetně venkovních úprav

Stavba domu na klíč

Realizace fasády

Nová fasáda v Náměšti nad Oslavou

Zateplení bytového domu

Jak zateplujeme my?

Začínáme ujasněním, co vše je potřeba zateplit a jakým způsobem. Každá stavba se nachází v jiných podmínkách a zejména u starších domů přichází na řadu také zaizolování spodní části stavby, abychom zamezili úniku tepla a vniknutí vlhkosti do zatepleného domu. Máme zkušenosti s téměř všemi dostupnými materiály a vždy volíme vhodný materiál vzhledem k situaci. Způsob provedení pak určuje projektová dokumentace, podle které se proces zateplení řídí. Nejčastěji se pro zateplení fasády a podlah používají desky z pěnového polystyrenu, který je lehký, ale zároveň velmi pevný. V případě vlhnoucího zdiva je vhodnější použít minerální vlnu, která je prodyšná a umožňuje stěnám dýchat, tedy odvětrávat vlhkost, ale zároveň zadržovat teplo. Vhodným materiálem pro zateplování je také fenolická pěna, materiál nové generace s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Oproti polystyrenu je ale až desetkrát dražší, používá se proto jen v místech, kde je potřeba použít co nejtenčí materiál.

Zateplení bytových a rodinných domů nabízíme v Jihomoravském kraji a na Vysočině, konkrétně ve zmíněných obcích a přilehlých oblastech

Náměšť nad Oslavou, Třebíč, Velké Meziříčí, Velká Bíteš, Brno, Ivančice, Rouchovany, Vladislav, Kralice nad Oslavou, Rosice, Popůvky, Oslavany, Zbýšov a Hrotovice.