Dům s vhodnou lokalitou

Jak vybrat stavební pozemek, aby se vám dobře bydlelo

Výběr správného pozemku je tím nejdůležitějším, co přichází po rozhodnutí stavby vlastního domu. Zatímco na projektu domu můžete provádět změny, na pozemku to bohužel nejde. Je proto potřeba si o pozemku zjistit úplně vše, co jde a nenechat se nikým tlačit do rozhodnutí.

Časová investice do zjišťování podrobností o pozemku se vyplatí, protože s následným prodejem nevhodného pozemku jsou pouze starosti a finanční náklady.

Zobrazit více
Dům a problémy s vlhkostí

Vlhkost v domě: jak řešit u novostavby a staršího domu

Odstranění problému s vlhkostí ve starém domě i v novostavbě není vždy jednoduché. Základem je správně určit původ vlhkosti a následně s odborníky navrhnout nejlepší řešení. Často je nutné přistoupit ke kombinaci sanačních metod a na správně zvoleném postupu závisí úspěch celého snažení.

Izolace domů proti vodě (hydroizolace) se dělí na dvě kategorie. Svislá hydroizolace se používá proti pronikání vody do zdí z boku domu a horizontální hydroizolace chrání dům před vodou přicházející odspodu

Zobrazit více
Zateplování novostavby

Zateplení domu: Technologie dostupné v roce 2020

Dostatečná tepelná izolace domu určuje, kolik každý rok zaplatíte za spotřebovanou energii na vytápění. Izolačních materiálů existuje celá řada a pro laika není jednoduché se v nich vyznat. Na správném výběru materiálu ale záleží, a proto vám přinášíme přehled aktuálně dostupných technologií a částí domu, kde je vhodné je použít.

Doporučujeme zeptat se odborníka a nechat si spočítat, na kolik zateplení vašeho domu vyjde. Často totiž zjistíte, že z hlediska návratnosti dává smysl použít kombinaci více technologií.

Zobrazit více